1.18.2007

Evaluation of the class: SLA

Hello Everybody,

Remember that we talked about the evaluation of the class. I'd very much appreciate if you could post your evaluations about our lesson, you don't need to write your names or numbers, if you don't want to. Please evaluate our class in terms of

1. What you disliked most?
2. What you liked most?
3. Way of conducting our class?
4. Materials we used in the class?
5. The reading materials we used in the class?
6. The technology we used both in and out of the class?
7. Teacher?
8. Yourselves?
9. Gains from the Class?
10. Any other aspect you think deserves mentioning?

Thank you and good luck in your finals,
then have a very relaxing holiday.

Tuncer Can

31 comments:

sezen arslan/3231050128 said...

I really liked the way of conveying SLA class in fall semester.Since the class is presented with visual and written texts,it gets easier to get the meaning of the class with the help of teaching by the teacher.As for the materials that we used in the class,they did a good job,but to me,i was a bit bored studying on the Bulgarian texts.Maybe,it was stemmed from my unfamiliarity to Bulgarian language.Anyway,it was nice to make comparisons between two languages(english and bulgarian)in terms of analysing how a human being produces an interlanguage system.
As for the reading material,i mean the main course book,i had diffucilties while i was reading that book due to its being scientific and not smooth language (there are some terms that i am not familiar).I usually read that book and then searced on the net to get the gist of the chapter and i must admit that it was a little bit diffucult and time consuming job.
The blogger homework did a good job because i found out how to deal with a blog online;in addition to that,given assignments were presented with several web-addresses so as to give a direction to our searching the subject;i got benefits of that because sometimes i realized that i learned a lot of stuff without realizing them while searching.
Finally,when i look back to the beginning of this semester,i have realized a huge difference between Sezen who took this SLA class and the one who didnt.I,more or less,learned how acquisition or ,lets call it,learning takes place in people.As a prospective teacher,I've learned a lot of variables that affect the medium of Acquisition-learning.I believe,I will use them effectively in my classroom teaching.What is more,it was of great help to read the previous experiments made by world-wide famous linguists in that it will make me more aware of which method and approach is useful and which one of them is not.
Anyway,thanks teacher for all gainings by YOU :)

Anonymous said...

3231050003
While we are in the classroom in the "teacher" position, the most important things we have to know about language teaching are the ones we learned in this course, I think.
For example; being aware of the individual differences and their effects will help us to plan the learning activities.Knowing something about the approaches will be beneficial, also.
I think, being aware of the interlanguage process has a very big importance for language teachers.Because when a student makes an error or a mistake we will be aware of that they are trying to learn something instead of just memorizing; there is something on their minds and they are trying to use the knowledge.
Having some knowledge about the processes our students will follow in their learning a second language will make us feel more comfortable.We will not feel helpless when we see that a student is making a mistake.
Generally, there was nothing I disliked in this course.On the contrary, I liked all the parts we studied.This course was very enjoyable for me.Especially your enriching the lesson with different materials such as hand-outs,computer,videos..etc. was so beneficial,also your way of conducting our class, being a sagacious person with a smiling face were enough for us to love this course.Though you gave no importance on our attendance,more than a half of the students were always in front of you and sometimes the students were more than the seats:)
I think we used our time very productive in this term.Also thanks to our on-line homework we gained lots of new knowledge.This course will help us as long as our life-time.

Pelin K.Akcura/3232030014 said...

Sevgili Tuncer Hoca,


Oncelikle bize dersinizi degerlendirme sansi verdiginiz, fikirlerimize saygi duydugunuz icin tesekkur ederim.
Her ne kadar „dilbilim, dil edinimi“ icerigi geregi sikici ve soyut gozukse de dersleri isleyenin siz olmasi tum tereddutleri ortadan kaldiran onemli bir unsur.
Ders kitabinin tum o urkutucu kalinligi ilk basta bizleri endiselendirdiyse de sizin dersi bilmemiz kadari ile vermeniz, veris sekliniz ki - ders gordugumuzun farkinda bile degildik- butun endiselerimizin yersiz oldugunu kanitladi.

Son derece samimi olarak soyluyorum, bir hoca bu dersi bu kadar zevkli ve anlamli isleyebilir. Hem dil kullanimi adina hem ders isleme yontemi adina sizden cok sey ögrendim. Her derse hic usenmeden getirdiginiz laptop, beamer, hoparlorler siz ve teknoloji…Alisik oldugumuz ders modelinin bir kac yuzyil otesine tasidi dersleriniz bizi. Bu yila kadar bu okuldan, bu kadrodan ne kadar cok sey ogrendigimi, gerek ingilizce gerekse almanca bolumlerinin ne kadar mukemmel hoca portfoyune sahip oldugunu ve benim cok sansli oldugumu dusunuyordum, sizinle ve dersinizle tanisip bugunlere geldigimde ise o tabloya bir arti daha eklendi. Bu okulda sizlerden, tum degerli hocalarimdan ayri ayri cok seyler ogrendim; umarim bunlarin hic degilse bir kismini kendi mesleki hayatimda uygulayabilirim.

Derste yoklama almayisiniz, odevlerimizi derse katilim saymaniz ogrenciler tarafindan suistimale cok acik olmasina ragmen katilim oldukca fazla oldu; bu da herkesin benimle ayni fikirde oldugunu gosteriyor. Katilmayanlarin bilmeden cok sey kacirdigini dusunuyor onlar adina uzuluyorum. Yabanci bir dil soyle ogreniliri Bulgarca’dan yola cikarak bizi dusunmeye yonlendirmeniz ogrendiklerimizin kaliciligi acisindan oldukca yararli oldu. Gerci ben bu dersi almanca olarak sevgili Birsen Hoca’da 2 yil kadar once gormustum. O zaman gordugumuz dersleri sizinle tekrar hatirlamis, Ingilizce’ deki terminolojisini de bu sekilde ogrenmis oldum. Bu dersi ilk alan arkadaslara ders daha soyut ve havada kalmis gibi gozukebilirdi; ancak sizin sundugunuz materyaller o kadar gercek ve canliydi ki bu ihtimal ortadan kalkmis oldu. Vize sonuclari da bunun bir gostergesi degil mi?

Odev yapmak, ki aksama kadar okulda olan ögrenci icin bir izdirap, sizin yonteminiz sayesinde anlam kazandi. Her dersin odevini yaparken o dersi tekrarlamis, gozumde canlandirmis oldum, boylelikle hem sinav oncesi yukum azaldi, hem de ogrendiklerim derste kalmadi. Herkesin fikrine yaklasiminiz, dinlemeniz ve ben bilgi vermiyorum derken gosterdiginiz tevazu sizi bana herzaman hatirlatacak olan kucuk ama onemli ayrintilar…

Hep boyle kalmaniz, ve sizin gibi ögretmenler yetişmesi dilegiyle…

Sevgiler,

Anonymous said...

Ben çok sevdim herşeyden çok memnunum sadece biraz daha eglendirici videolar izlesek tam süper olacak:))
3231050072

Anonymous said...

32_31_05_00_20//yorumumu yazmadan önce gözüm pelin hanımın satırlarına takıldı.gerçekten benim adıma söyleyecek pek bişey bırakmamış.tekrarlamama gerek yok sadece,
geçen yıl ilk kez sizinle tanıştığımızda herkes gibi şu soru vardı kafamda:biz derste ne işliyoruz??bir türlü dersten çıkınca kafamda somut birşeyler oluşturamıyordum.ama bir süre sonra somut birşeyler oluştuğunu düşündüğüm dersleri sizin derslerle kıyaslayınca,sizinki kadar bile hatırlayamadığımı gördüm...
şimdi dersin değerlendirmesini yapmaya çalışıyorum ama sözler size kayacak biliyorum.çünkü ben dersten çok bi ÖĞRETMEN MODELİ gördüm sanırım.bunu da komşu apartmanlardaki liseli çocuklara ders anlatırken farkettim.ben tıpkı siz gibi anlatıyorum dersi:)ama arada bi fark vardı tabi,sizin öğrenciler öğrenmediği sanıyor,ama sonra öğrendiğini farkediyor..benimkilerse,gerçekten öğrenemiyor:))
nese,ders sistemi gayet hoştu bence.daha ekliyecek bişeyim yok..devam diyorum...

ecan 3231040019 said...

hocam bu dersi altan aldığım için deslerinizi takip fırsatım olmadı. ama şunu ifade edeyim ki sizin dersinize
yoklama vermek için gelen olmaması sebebiyle dersi sadece almak isteytenlerle işlemek daha güzeldir diye düşünüyorum.
derslerinize gelemesemde bu ödevden öğrendiğim şeylerle derslerine gittiğim halde öğrendiğim şeylerle kıyaslarsam emin olabilirsiniz
burda öğrendiklerim daha kalıcı. yani ödevlerde öğretici öyle ödev vermiş olmak için verilen ödevler değil. diyeceğim odur ki
keşke bunları ödevlerden değilde sizden dinleyerek öğrenebilsedim...
3231040019

Anonymous said...

sevgili Tuncer Hoca:)
ben bu sene Uludağ Üniversitesinden yatay geçişle geldim.Bu okulda ilk yılım yani.Geçen sene dil edinimi dersini almıstım ama krediler uyuşmadığı için tekrar almam gerekti.Dil edinimi dersini tekrar almam gerektiğini öğrenince üzülmüştüm açıkçası.Çünkü tamamen ezberden ibaret bi ders olarak görüyordum bu dersi.Eski okulumda dil edinimi en çık kalınan ders olarak bilnir zaten.Üçüncü sınıftan arkadaslarıma gectiğim dersi tekrar alacağım diye yakınırken herkesin tepkisi aynı oldu:"Tuncer Hoca geliyormuş daha ne istiyorsun,onun dersleri çok eğlenceli geçer,sınavlarda defter kitap açık,ezber istemez yorum ister sakın ezber yazma not vermez yorum yaz, derste anlattıklarını dinle yeter." Dersler baslayınca gercekten de dil edinimi dersinin ezber dersi olmadıgını anladım.Dersi işleyiş tarzınıza diyecek bi sözüm yok hocam.Anlasılması güç ,hatta sıkıcı sayılabilecek bi dersi bu kadar zevkli hale getirebildiğiniz için TESEKKÜR EDİYORUM.Ayrıca dil bilim dersini de sizden aldıgım için cok sanslıyım.Bölümde herkesin sizi niye bu kadar sevdiğini artık daha iyi anlayabiliyorum.Umarım sizin kadar çalışkan ve sevilen bi eğitimci olabilirim.
CANAN GÜLBEY 3231040135

Anonymous said...

merhaba benim farklı olma konusunda cidden iddialı olan hocam
öncelikle bir dönem boyunca bize yaşattığınız zevkli dakikalardan dolayı size teşekkür borçlu olduğumu itiraf etmeliyim,

bu dersin bende bıraktığı en büyük etkiyi şöyle açıklayabilirim: artık dilin yalnızca öğrenmek için olmadığını biliyorum.ve bu izlenim için de teşekkürler.

şahsınızla alakalı olarak görgüğüm bi özellik,derste ingilizce konuşmayı çok fazla tercih etmiyorsunuz,bunu çok relax olmanızla açıklamaya çalışmıştınız bir kere bana ama maalesef ikna olmadım,siz de etmek zorunda değilsiniz tabii ama bence aklınızda yer verebileceğiniz küçük bi öneri:ingilizce de "bla bla bla"dan başka sözcükler de var:)

hocam şaka bir yana gerçekten bize kazandırmaya çalıştığınız o geniş perspektif için thanks.

son bi teşekkür,
bütün dönem boyunca bu gevezeliklerime katlandığınız için,tahmin ediyorsunuzdur beni ya neyse,derslerinizde çenesini en fazla kullanan insan,bla bla bla...


ateşe devam sevgili meslektaşım,

Anonymous said...

Hocam buraya girip güzel şeyler yazma niyetim vardı.ama girdikten sonra hayal kırıklığına uğradım çünkü arkadaşlar bana hiçbişey bırakmamışlar arkadaşlara te'esüf ediyorum onları kınım kınım kınıyorum.
:)
OLD_NICK

Anonymous said...

3231050063
Sevgili Tuncer Hoca

Geçen sene bırakmıs oldugum donem degerlendırmesındede bahsetmıstım yınelemekde fayda var öncelikle sizin dersınızde insan kendını gercekden de öğretmen adayı hissediyo konu anlatımınzda anılarınıza basvurmanız bole ogretmenler odasında meslek sırlarını paylasan ogretmnler havası yaratıyo sınıfta ve dil olarak Türkçeyi seçmenız ders anlatımında ısabetlı olmus cunku teorık olarak hafıf karısık bı ders kaldıkı dılin en esas görevi ınsanın kendısını ıfade etmesine yardmcı olmak iletişimi saglamak bu frekansı türkçeyle yakalayıp aktarmak bence daha verımlı oldu.
Görsel araclarla zengınlesen bı dersımız vardı biz bu sunumla anlatımı lısede daha sık yapardık kaldıkı gorsel ogretım daha verımlı ılgı de cekıyo hani ama fakultede sizın dersınızde olmasa cinevizyon yuzu gormden donem bıtıcekti:)
Başarılı bir ıkınci dönem dileğiyle tabi önce başarılı bir(final sınavı)

Anonymous said...

Hersey için Eyvallah!

Anonymous said...

Firs of all I want to say that I'm very lucky for to take this lesson.Because when I came to your lesson I do not think 'now we will pass boring lesson and I will sleep.'Even one lesson I did not want to sleep in your lesson.You werw so easy in lesson.You were not have any thought I should follow curriculum or you followed but you did not show us.Nearly in all lesson you distrubuted us lesson sheets.You may say bring your books and foolow lsson from book.But in book every think is written so mixed and boring.When we follow from sheets it is more easy for us.In most lesson we watched some videos from computer.When we watch something certainly it is stay in our mind more clearly.After lesson or when we study for exam what we watch comes to our mind.I want to say that;you respect all us thought and you do not say this is true or this is wrong.Everything can be true or false.Thanks for all think... 3231040118

3231050014 said...

Aslında ders eğlenceli-tabi sizin sayenizde-ilgi cekici ama kitap oldukça karışık.dersten cıkıpta şöyle bi kitaptan tekrar yapayım dediğim zaman herşey allak bullak oluyodu ve işin cıkamıyordum.derste dağıttığınız notlar, gösterimler oldukca yararlı tabi, ama en önemlisi sizin anlatımınız sadece sizi dinlemek derse katılmak yeterli diye düşünüyorum.derslerde oldukca zevkli geçiyordu saate bakmak hiç aklıma bile gelmiyordu yani:)ödevler bir numara.sınıf ortamı samimi.veeee bir öğrencinin derse olan ilgisindeki cok önemli bi faktör; öğretmen! SİZ -tek kelimeyle-süpersiniz.SİZ bi ekolsünüz.sizin dersleriniz yaşanır hocam anlatılmaz:).BİZE VE DÜŞÜNLERİMİZE VERDİĞİNİZ DEĞER İÇİN TEŞEKKÜRLER...

Gülten Doğan said...

Tuncer hocam,

tek kelimeyle mükemmel bir hocasınız.Dersinize bu kadar hakim olmanız, Avrupa standartlarında ders işlemeniz, güler yüzünüz, herkesin düşüncesine değer vermeniz, çok yönlü düşünmeye teşvik etmeniz, ders dışında da her konuda yardım etmeye hazır olmanız, odanıza geldiğimizde office saatleri dışında olmasına rağmen bize yine zaman ayırmanız.. daha ne diyebilirim ki. Sizin gibi bir hocadan dil edinim, dil bilim 1 ve 2 derslerini aldığım için kendimi çok şanslı sayıyorum. Hem dersleriniz sırasında bize iyi bir öğretmen modeli oldunuz hem de tüm duyularımıza hitap eden ders materyalleriyle bir dersin nasıl renklendirilecebileği konusunda bizi bilgilerdiniz. Hocam her şey için sonsuz teşekkürler.Hep böyle kalın ki bizden sonra gelecek olan öğrenciler de sizin gibi bir hocayı tanıma şansına sahip olsunlar.

Anonymous said...

farklıydı.sadece bu bile kurtarırdı olayı. hani cidden arkadaslar iii seyler yazmişlar zaten.yalandan yere döşemeye gerek yok. sunu diyiim sadece.bi derste dediniz ya şu implisit ekspilisit meselesinde."bende tam implisit yapıyorum oda yanliş aslında" diye. valla zaten gereğince ekspilisit var. onlarin yapmaları gerekenden çıkarırız biz sizinkini. hani derlerya artizlere falan. "aiylcek severek izliyürüz.yaNLız sizden bi istiraamimiz var; hiç değişmeyin hep böyle kalın" diye. hah işte lafin yeri geldi. sevgiler sunarım efendim
muhammed özcan

Anonymous said...

3231050052size mail atmadan önce ödev zamanı bile yapmadığm şeyi yaptım.diğer gönderenlerin maillerini okumak.bence de dersler çok süperdi.belki de dersleriniz konusunda emin olmasanız bu dönütleri isterken bu kadar "cool" olmayabilirdiniz diye düşünüyorm.aslında sizin sadece ilk derste değil de belki 2nci 3üncü derste de bizi dersin önemi konusunda uyarmanızı isterdm,çünkü sonlara doğru vitalitysinin farkına vardm,ve yönlendirilmeyi beklerdm çünkü external motivasyona ihtiyaç duyan ve ders çalışmayı pek hatta hiç sevmeyen birisi olmamın bunda büyük etkisi var. ayrıca kitap biraz sıkıcıydı ama diğerlerinin de söylediği gibi siz vardınız...yine de faydalı bi kitap olduğu kanaatindeym.ders işleme tarzınız muhteşem en son derste sizin de bundan yani kendinizden övgüyle bahsettiğiniz gibi...

Anonymous said...

Dear Mr. Can,
Throughout the term we tried to get an insight into how languages are learnt or acquired from the perspective of differnt hypotheses and comparing the development of the L1 and L2 languages at times.All through this time,i not only gained important cues on how to try to teach a language,also i once again saw that a teacher could do more than just narrate a subject as is in a course book-in a dull way.i appreciate the way you conduct classes;your effort not to lead a teacher-centered lesson,initiating classroom discussions and trying to include eveyone into the discussions are all so helpful in understanding the lessons better and enjoying them at the same time..Last year,at the beginning of the term,i just couldn't make sense of it and to be frank was at times annoyed when you just asked subject-related questions without offering answers and esp. when you didn't answer the questions raised during the class by saying:
'don't know.what's your own opinion.'As time passed i could see the motive behind this.This attitude of yours led us to think more on the subject and understand more of it by trying to explain your and our own questions on our own.Learning should't take place as a result of only one party's efforts,both teachers and students contribute to the process.i think you managed this so well.As for your use of technology,i can say that you're the only teacher who conducted lessons with as many rich means as possible.The videos the slide shows and the reading materials you prepared all had a great effect in understanding and remembering what we studied.Esp the reading materials were of great use and for my part they did diminish the burden of trying to understand the course book which had a difficult language was elaborated with terms unfamiliar to us.The reading materials you prepared included the key points and simply summarized the chapters.i could understand it better how they contributed to our understandin and following the lessons during the last two week when we were not provided with them.then,we had to jot down the info in the slides and try to pick up what you say at the same time.it was really difficult.i also want to state that the questions you asked on the blogger fortified what we leart every week. we could also look at the subjects from differnt aspects by reading our friends comments on the blogger..All of the things and activities you provided to us entail great time effort and self-sacrifice.i don't think all teachers would allot time for such activities and by doing so you proved so considerate and sensitive to your job and students.With all these qualities, you set a very good model;an ideal teacher and i admire you.i believe you contributed a lot to my view of how a good and efficient teacher should be,but the most important of all you enabled me to see how i can manage this..i'd like to have been an active participant of the activities in the class but i didn't or couldn't and i know what this could cost me.but this situation has nothing to do with my being uninterested in the lessons or not liking my department.in contrast, i am so happy at attending this school and department.it's all about my personality and i struggled to overcome it but i think such things take time..The last thing i want to mention,althoug my exam results seem to contradict,i believe i've had great gains from the course.unlike the beginning of the term now i know what processes take place in developing languages,what factors could affect the process or how this process is explained according to different hypotheses..Thank you for all your efforts and contributions to colour the ckasses and make them more understandable.
3231050065

Anonymous said...

ya hocam
eminim ki çok güldünüz final kağıdımın hemen ardından size yazdığım mektubu görünce.evet..mektup denebilir bi bakıma:)) ne biliym ben sandımki,dersin dönütünü elyazısıyla yazıp size sınav günü vericez.ve böle bi akıllılık yapıp,çarşamba akşamı iki saat onu yazmak için uuraştım=)bi de artiz artiz size sordumyaaa,bu kağıtları ne zaman vericez die;) nese canım,benümküüü el emeeğee oldu.daa bi zahmetlii;))

Anonymous said...

BURAK GÜR
3231050040
Sevgili Hocam,( Sansal Büyüka'nın Erman Toroğlu'na seslenmesi gibi oldu ama neyse:)
En cok begenilen yazarlar kendine özgü üslubu olanlardır, özgün olanlardır denilir ya edebiyatta..
Siz de dersi cok farklı bi üslupla işlediginiz icin dersiniz cok zevkliydi. Kullandıgınız materyallerden sınıftaki diyalogunuza kadar hersey cok farklıydı ve dersteki rahat tavrınız benmde rahat olmamı ve dersten cok zevk almamı saglıyodu.Fazla söyleyecek birsey yok sanırım. Zaten arkadaslar yeterince söylemişler:)Genel olarak hersey güzeldi. Umarım daha cok derste birlikte oluruz SEVGİLİ HOCAM:))).. THANXXX

türköz özgüler said...

hocam dersiniz gerçekten eğlenceli geçti..İngilizce öğretmenliği okuyormuşum ben meğerse ve öğrencilerimi tanımak için gerekli olan birçok bilgiyi kendi üslubunuzla bize öğrettiniz..
Bu arada pembe salonda ders yapmak da çok hoştu

Anonymous said...

sevgili hocam,
size herşey için kocaman bir teşekkür etmek istiyorum,bu teşekkürüm 2 yönlü birincisi tabii ki böylesine zor bir dersi böylesine zenginleştirerek ve eğlenceli hale getirerek işlemeniz ve bunu bireysel çabalarınız ve iştiyakınızla yapmış olmanız için;yani biz mezun olunca ÖĞRETMENİM diyebilmek için bu bilgileri zaten bilmek zorundaydık ama sizin bunu öğrencilerinizin düşünce ve duygularını göz önünde bulundurarak işlemeniz dersi bir külfet olmaktan çıkardı.Mesela yoklama almamanız,üniversite öğrencisi için bence yoklama ders için tehlikeli bir durum,bir önyargı oluşturuyor,demek ki aslında gelinesi bir değil izlenimi uyandırıyor,yada hocayla ilgili bi sıkıntı olduğunu düşünüyorsunuz(!)
taşekkürümün ikinci yönü ise perdenin diğer tarafıyla ilgili,yani bize emeklerimizin hakkını verdiğiniz için,üniversiteye yerleşmek için nasıl bir süreci anlattığımızı iyi bilirsiniz kaldı ki ben aöl çıkışlı da değilim,yani bu üniversiteye gelebilmek hiç kolay olmadı şimdi bir de buradan birşey alamadan çıkmak vardı ya o da harcadığım zamana yazık ederdi,ama diğer üniversitelerde okuyan arkadaşlarımla karşılaştırdığımız zaman -her ders için olmasa da-"evet burda birşeyler anlatılıyor,burdan alabileceğim birşeyler var"diyebiliyorum.bu yüzden bence ismini hak etmenizde ciddi bir payınız olduğu için istanbul üniversitesinin de size bir teşekkür borcu var....
2.dönem yine ağır bir dersi siznle işleyecek olmanın verdiği rahatlıkla son veriyorum sözlerime,çok iyi bir tatil geçiraniz dileğiyle..

Anonymous said...

ne gereksiz bi sınw dı herkes kalmıs sacmalık demekki hoca basarısz neymiş hersey dogruymus ondan mı herkesi bıraktınız?

Anonymous said...

bencede arkadsım herkim ise katılıyorum bencede haklı bu soğukta bizi istanbul da bosu bosuna bir hiç uğruna bekletecek büt sorularını gercekten cok merak ne yüzle bize o soruları sorcak:))

Anonymous said...

3231050087-Ebru Açak
Hocam öncelikle beni kırmayıp final haftasından önceki dersi Pembe Salon'a taşıdığınız için teşekkür ederim:)) Okula geldiğimden beri sadece sizin derslerinizde işlenen konular hakkında fikir sahibi oldum,ne yaptığımızı,ne yapmaya çalıştığımızı anladım..Gerek konuya hakim oluşunuz,gerekse bilgiyi aktarma yönteminiz dersin özünü kavramamıza yardımcı oldu.Herşey için çok teşekkürler..:)

nilay 3231050062 said...

Dear teacher,
Now,my mind is so confused that I can't put an order the things about which I will talk.The cause of this confusion must be the comments that were sent to evaluate the SLA class.Because,what I feel and think about the SLA lesson is very different from the general thoughts of the people who have attended to this lesson.
Firstly,the main point which has had to be learnt from this lesson was to have an idea how a second language is acquired,wasn't it?But,unfortunately, I couldn't be competent about the answer of this point.I'm really very sorry to say this but it is not logical to keep away from the reality.Actually, I have always asked you why I feel that after the lesson I know nothing about the subjects that you have taught us and you have replied me saying: “You don’t search our topics out of the lesson and as a result you have a difficulty in DEEPENING!”After this comment,I had an obsession about deepening,Moreover, I have often asked myself what ‘deepening’ means.You also said that I had a structuralist approach to the language teaching and it was the best way to be cool.
According to you, everything can be true and everything a person says can also be true and resultly most of the students feeel relaxed in your lessons and they only enjoy themselves and suppose that they have learnt.I think that this situation stems from having no clear conclusion at the end of the lesson. When I think of the lessons , I only remember the videos,hanzo,a person who was fonud in the forest…However what these examples taught us, I don’t know.
To sum up,I know that you are a helpful teacher and you never never said us a harsh word.But,at least,the method of your teaching style isn’t for me.I know that you have already know all of these things but I only wanted to share my ideas and beliefs with you in the blogger again.I hope you don’t misunderstand me and have a nice holiday!

Anonymous said...

Abdurrahman TANRIVERDİ

Öncelikle saygıdeğer Tuncer Hocama üzeirimzdeki emekleri ve gayretleri dolayısıyls çok teşekkür ederek başlamak istiyorum söze.
Hiç düşünmediğimiz bir tarzda dil ediniminin labirentli yollarını bize gösterdiniz,lakin sadece labirent olduğunu söylediniz,fakat çıkış yolu yoktu.yolu biz bulacaktık.Yine de bu ders ve sizin daha önce pek karşılaşmadığımız türden öğretim teknikleri uygulamanız sayesinde oldukça zevkli geçti.Teknoloji kullanımı pembe salondaki kadar göz alıcı olmasa da imkanlar dahilinde en iyisi sayılabilirdi.Umarım bir dahaki dönem pembe salon bizim olur.En sevmediğim diyebileceğim birşey yoktu ders süresi içinde.iyi ders olarak en azından aldığımız 6 dersin ilk 1 ya da 2. bu dersti benim için.Bir dahaki döneme de bu tarzda devam ederseniz ve teknolojik olarak da bizlere daha fazla çeşitlilik oluşturursanız zannediyorum en zevkli ders olabilir.

Anonymous said...

insan ders hakkında herhangi bir fikri olmadığını sınava girince öğrenince sonuç doğal olarak kötü oluyo..sağlık olsun..hedef büt..

Anonymous said...

I think everythig is OK about the lesson and the way the lessson is made.The materials -our powerpoints handouts and our examples from bulgarian and videoes are very helpful for us to understand the lesson.Also your explaining the details of the lesson clearly and simply become a good guide for us to understand the the main parts of the topics.The things I have learned in this leson will be vey useful for me when I become a teacher to understand the success or failure of my students and to be a good teacher.All in all what I want to say is that I am vey pleased about having this lesson.-3231050073-

yurtdışı eğitim said...

I like the lesson very much. The construction of the order were good. Just a little thing is videos. May they shoud be more interesting

Anonymous said...

mesothelioma support and information!
[url=http://www.mesothelioma-support.org/]asbestos lawsuit[/url]

Linda Cochran said...

To acquire a greater exposure for your facebook account, Folks expend funds to Buy Facebook Followers to quickly obtain publicity on internet.
buy followers on facebook